66760314 - 66760916 خ انقلاب، بین میدان فردوسی و نجات اللهی، نبش نوین چرم پلاک 816 ط 3 واحد 12و13
انتخاب صفحه


آموزش تعمیرات تلفن همراه

دوربین آیفون ۱۰ پیشرفت زیادی نسبت به نسل‌ قبل داشته است؛ به‌طوری‌که لنز تله‌فوتو در آیفون ۱۰ عملکرد بهتری نسبت به آیفون ۷ پلاس دارد.

مقاله‌های مرتبط:

لنز تله‌فوتو برای خیلی از کاربران آیفون ۷ پلاس چالش‌برانگیز بود؛ زیرا نمی‌توانستند در هر شرایطی که می‌خواستند از آن استفاده کنند. حالا آیفون ۱۰ در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته است تا شرایط استفاده از لنز تله‌فوتو بسیار راحت‌تر شود.

دن پرُوُست از استودیو نیت اعلام کرد که آیفون در شرایط نوری مختلف انتخاب می‌کند که از لنز تله‌فوتو استفاده کند. حتی در شرایطی که کاربر لنز تله‌فوتو را انتخاب کرده باشد، می‌تواند توسط خود گوشی تغییر پیدا کند. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

وقتی در دوربین آیفون ۱۰ زوم دو برابری را فعال کنید، لنز تله‌فوتو همیشه فعال نمی‌شود؛ بلکه در بعضی موارد (معمولا در مواقعی که میزان نور کم است)، به جای آن زوم دیجیتال و تصویر کراپ‌شده‌‌ای که توسط لنز واید ثبت شده است، نمایش داده می‌شود. اگرچه این موضوع برای حرفه‌ای‌ها اشکال بزرگی محسوب می‌شود؛ ولی مسئولان اپل می‌گویند اگر تصویر برش‌خورده در مواقع کم‌نور بهتر به نظر می‌رسد، پس رویکرد درست همین است.

با توجه به اینکه دیافراگم لنز تله فوتو بزرگ‌تر است، برای ثبت تصاویر با یفیت باید نور بیشتری به سوی سنسور هدایت کند که از این‌رو در محیط‌های کم‌نور عملکرد پایین‌تری از لنز واید خواهد داشت. به همین دلیل است که در آیفون ۷ پلاس خود گوشی با بررسی شرایط نور محیط تعیین می‌کند که‌ آیا می‌توان از لنز تله‌فوتو استفاده کرد یا خیر.

  گلکسی نوت 9 به قابلیت‌هایی مبتنی بر یادگیری ماشین مجهز می‎شود - تعمیرات موبایل 118

پرُوُست تصمیم گرفت با انجام آزمایشی، متوجه شود عملکرد این لنز در آیفون ۱۰ و آیفون ۷ پلاس نسبت به هم چگونه است. او می‌گوید:

یک شیء را به‌عنوان سوژه‌ی عکاسی جلوی پس‌زمینه‌ی سفید قرار دادم و برای تنظیم روشنایی، دو لامپ LED استودیویی را در طرفین پرده‌ی سفید گذاشتم. آیفون ۷ پلاس و آیفون ۱۰ را روی سه‌پایه گذاشتم و طوری مستقرشان کردم تا کادر‌بندی آن‌ها تا جای ممکن شبیه به هم باشد. بعد، در‌حالی‌که اتاق کاملا تاریک بود، کم‌کم سطح نور را بالا بردم و مشاهده کردم لنز تله‌فوتو در هر دوربین چه زمانی فعال می‌شود.

طبق آزمایش، فعال شدن لنز تله‌فوتو در آیفون ۱۰ (iPhone X) تنها به شدت روشنایی ۱۶ لوکس نیاز داشت؛ حال آنکه آیفون ۷ پلاس در شدت روشنایی ۸۸ لوکس از لنز تله فوتو استفاده کرد. پروست در این خصوص می‌گوید:

برای فعال شدن لنز تله‌فوتو، آیفون ۱۰ به نور کم‌تر از آیفون ۷ پلاس نیاز داشت. اینکه لنز تله‌فوتو بعد از گذشت فقط یک سال انقدر پیشرفت کرده خبر خوبی است. البته در استفاده‌‌ از این گوشی هوشمند طی هفته‌های گذشته، به‌ندرت تصویر برش‌خورده‌ در حالت زوم به دست آمده است.

می‌توانید ویدئوی این مقایسه را در پایین تماشا کنید.

نظر شما در این خصوص چیست؟

آموزش تعمیرات موبایل

 

ثبت درخواست تعمیر (پیک رایگان)