نمایش 1–8 از 198 نتیجه

نمایش 9 24 36

مقدمه

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی همراه و دیگر دستگاه های الکترونیکی با آن روبرو می باشند عدم شارژ گوشی همراه خود است. این موضوع بسیار مهم بوده و در واقع باعث می شود که گوشی، تبلت و یا هر وسیله الکترونیک شما از کار افتاده محسوب شده و نتوانید از آن استفاده کنید. این امر دلایل متفاوتی مانند وجود مشکل در برد شارژ دارد. از دیگر دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود می توان موارد زیر را نام برد:

  • مشکل در پریز برق
  • وجود مشکل درسوکت شارژ
  • وجود مشکل در آداپتور شارژ و یا کابل شارژ
  • مشکل در باتری گوشی
  • مشکل در آی سی شارژ
  • وجود مشکلات نرم افزاری مثل عدم شناخت باتری
  • و…

برای رفع این مشکل ابتدا باید مشکل را به روش آزمون و خطا شناسایی کرده و سپس نسبت به رفع آن اقدام کرد.

برد شارژ گوشی چیست؟

برد شارژ گوشی از قطعات مهم در شارژ شدن گوشی می باشد. بر روی این برد قطعاتی مانند سوکت شارژ گوشی، تعدادی خازن، دیود و قطعات دیگر و در نهایت آی سی شارژ نصب شده است. البته در برخی از گوشی ها مانند گوشی سامسونگ گلکسی A9 میکروفن و سوکت هدفون نیز بر روی برد شارژ نصب می باشد. برای امتحان سالم بودن برد شارژ ابتدا گوشی را باز کرده و سپس شارژ را به گوشی وصل نمایید. به کمک مولتی متر ولتاژ از سوکت شارژ و مسیر شارژ تا آی سی را اندازه گیری کنید، هر کدام از قطعات باید ولتاژی حدودا ۵ ولت را داشته باشند.

خرید برد شارژ

برای خرید برد شارژ حتما توجه داشته باشید که قطعه اورجینال را خریداری نمایید، زیرا قطعات اورجینال علاوه بر عمر بالایی که دارند کیفیت مطلوبی را نیز خواهند داشت. علاوه بر این قطعات فیک به دلیل عدم دقت در طراحی و تولید ممکن است دارای نوسانات برقی شده و به دیگر قطعات نیز آسیب وارد نمایند. مرکز تعمیرات 118 به عنوان فروشنده مستقیم قطعات اورجینال شناخته می شود و می توانید برد شارژ اورجینال گوشی همراه را از مرکز تهیه نمایید. با تماس تلفنی از قیمت برد شارژ مطلع شده و سپس آن را خریداری کنید. همچنین در این مرکز تعویض برد شارژ صورت می پزیرد.