آی سی RAM (6)

آی سی آنتن RF-PA (32)

آی سی بیس باند (5)

آی سی تاچ Touch (3)

آی سی صدا AUDIO (12)

آی سی لایت LIGHT (3)

آی سی هارد آیفون (10)

آی سی وای فای و بلوتوث (19)

هارد پروگرم شده (950)

آی سی آیفون (116)

آی سی تغذیه و شارژ (240)

آی سی سی پی یو (18)

آی سی هارد (124)

تراشه یا آی سی موبایل که در زبان انگلیسی Integrated circuit یا Chip گفته می شود، مجموعه ای از مدارات الکترونیکی است که با استفاده از مواد نیمه رسانا عموماً سیلیکون به همراه مقدار کنترل شده‌ای ناخالصی در ابعاد کوچک تر (معمولاً کمتر از یک سانتی متر مربع) ساخته می گردد. آی سی ها شامل دستگاه های الکترونیکی مقاومت، خازن و ترانزیستور هستند. هر تراشه شامل تعداد زیادی ترانزیستور می باشد که با استفاده از یک فناوری پیچیده در داخل یک لایه از سیلیکن همگون و همراه با ضخامتی یکنواخت و بدون ترک تزریق شده می باشند. از آی سی ها در اکثر دستگاه های الکترونیکی به ویژه کامپیوتر ها استفاده می شود.

در گوشی های موبایل از ریزتراشه و یا آی سی های زیادی استفاده می شود که هر کدام وظایف خاصی در مدار را بر عهده دارند. روی برد گوشی انواع ic ها قرار گرفته اند و از جمله ی آن ها می توان به آی سی شارژ، آی سی تغذیه، آی سی هارد و … اشاره کرد. هر ریز تراشه دارای چندین ورودی می باشد که با پردازش کردن آن ها، مقادیر خروجی را تولید و در بخش خروجی قرار می دهند. برخی از این ریز تراشه ها با سیگنال آنالوگ و برخی دیگر با سیگنال دیجیتال کار می کنند.

انواع آی سی از لحاظ شکل ظاهری

  • آی سی های SMD: این نوع آی سی ها دارای پایه های ثابتی هستندکه دور تا دور IC قرار گرفته اند. SMD به معنای قطعات سطح نسبی می باشد یعنی قطعاتی که پایه آن ها از داخل PCB عبور نمی کند و به وسیله دستگاه مونتاژ SMD بر روی سطح PCB نصب می شوند.
  • آی سی های BGA: پایه های این آی سی ها ثابت نیستند. از گوی های قلع تشکیل شده اند که زیر آی سی ها قرار گرفته است. به هنگام تعویض آیسی، این پایه ها غیر قابل رویت هستند به همین دلیل تعویض آن ها بسیار دشوار است.

تعمیر آی سی موبایل

عیب یابی آی سی گوشی و همچنین تعمیر آن ها فقط به دست تعمیرکار ممکن است. به یاد داشته باشید تعمیر دستگاه خود را به مرکزی معتبر بسپارید. مهم ترین عواملی که مرکزی را به یک مجموعه ی موفق در زمینه ی تعمیرات موبایل تبدیل می کند، تخصص کافی، تعهد کاری، احترام به مشتری و… است. تعمیر آی سی موبایل و دیگر دستگاه های دیجیتالی در این مجموعه به دست تکنسین مجرب و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز انجام می شود. لازم به ذکر است، امکان تعویض آی سی موبایل وجود دارد و پس از تعویض کیفیت سابق دستگاه شما بازگردانده می شود.

خرید آی سی موبایل

امکان خرید آی سی موبایل به صورت حضوری، اینترنتی و یا تماس تلفنی وجود دارد. شما در هر شهری که هستید می توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی در هر ساعت از شبانه روز ثبت کنید. در صورتی که قیمت آی سی موبایل روی سایت وارد نشده است با همکاران ما در مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

  • در صورتی که قطعه ی مورد نظر روی سایت موجود نیست، با همکاران ما تماس بگیرید تا در صورت موجودی در انبار ارسال شود.