آیا هزینه تعمیر گوشی قبل از تعمیر اعلام می‌شود؟

در صورتی که مشکل گوشی به کمک توضیحات نوشته شده در فرم درخواست تعمیر قابل تشخیص باشد، هزینه تقریبی اعلام شده و پس از هماهنگی‌های لازم پیک رایگان شرکت برای دریافت گوشی به محل مورد نظر شما می‌آید.   
اما در صورتی که مشکل گوشی جدی‌تر بوده و با توضیحات قابل تشخیص نباشد، باید برای بررسی دقیق‌تر به مرکز ارسال شود. سپس کارشناسان با معاینه دستگاه هزینه نهایی برای تعمیر آن را تعیین کرده و با شما تماس می‌گیرند.

مدت زمان تعمیر گوشی در تعمیرات ۱۱۸ چقدر است؟

پس از بررسی فنی دستگاه توسط کارشناسان و اعلام مشکل، مدت زمان تعمیر گوشی می‌تواند بین ۲ تا ۷۲ ساعت متفاوت باشد.

آیا امکان ثبت سفارش تعمیر از شهرستان‌ها هم وجود دارد؟

بله. در هر جای ایران که هستید می‌توانید با پر کردن فرم درخواست تعمیرات در سایت ریپر ۱۱۸، سفارش تعمیر گوشی‌تان را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

نحوه تحویل و ارسال دستگاه چگونه است؟

ارسال و تحویل دستگاه برای کاربران تهرانی از طریق پیک و همچنین مراجعه حضوری بوده و برای کاربران شهرستان از طریق پست پیشتاز انجام می‌شود.

چه تضمینی برای سلامت دستگاه پس از تعمیر وجود دارد؟

تمام دستگاه‌ها پس از تعمیر در مرکز ریپر ۱۱۸، مشمول ضمانت ۱ ماهه می‌شوند. در صورت تعویض قطعه نیز قطعات به کار رفته در دستگاه دارای ضمانت ۱۰ روزه تا ۳ ماهه خواهند بود.

آیا امکان تعمیر گوشی در محل هم وجود دارد؟

به طور کلی امکان اعزام تکنسین به محل (فقط در تهران) وجود دارد و شما می‌توانید هنگام ثبت درخواست تعمیر، گزینه مربوطه را انتخاب کنید. اما در برخی مواقع تعمیر گوشی نیاز به ابزارهای حرفه‌ای‌تری دارد و بهتر است برای تعمیر دقیق‌تر به مرکز تعمیرات ۱۱۸ ارسال شود.

[gravityform id="6" title="true"]