نمایش 1–8 از 240 نتیجه

نمایش 9 24 36

مقدمه

با گسترش فناوری شرکت های سازنده گوشی نیز تغییرات بسیاری را در گوشی های همراه ایجاد کرده اند. یکی از این تغییرات در محل قرار گیری سیمکارت می باشد. گوشی های نسل پیشین به دلیل اینکه درب پشت آن ها قابلیت باز شدن داشتند سیم کارت ها نیز در سوکت مخصوص خود قرار می گرفت که امروزه به دلیل عدم باز شدن در پشت گوشی سوکت ها به حالت خشاب در آمده اند. خشاب سیم کارت در تمام گوشی ها در حاشیه گوشی قرار گرفته و از یک قطعه سوزن مانند برای خارج کردن آن استفاده می شود.

دلایل خرابی خشاب سیم کارت

کمترین انتظاری که از گوشی های همراه امروزی می توان داشت برقراری تماس و صحبت با آن ها می باشد که البته این از مهمترین ویژگی های یک گوشی نیز محسوب می شود. در گذشته گوشی ها از یک سیم کارت استفاده می کردند ولی اکنون استفاده از دو سیم کارت در بسیاری از گوشی ها مانند گوشی سامسونگ S10 و گوشی موتورولا Moto G6 بسیار متداول شده است. طراحی این قطعه در اکثر گوشی ها اینگونه می باشد که خشاب سیم یک به صورت مجزا بوده و خشاب سیم دو و کارت SD در یک قطعه طراحی شده اند. البته در گوشی های سال 2017 به بعد مانند گوشی سامسونگ A7 2018  از یک خشاب برای هر سه قطعه استفاده کده اند.

مورد دیگر رقابت شرکت ها نازک شدن گوشی ها و به دنبال آن نازک شدن خشاب سیم کارت می باشد. در اکثر گوشی ها جنس این قطعه از پلاستیک بوده ولی در برخی موارد نیز دیده شده از فلز سبک برای ساخت این قطعه استفاده کرده اند. بر اثر ضربه و یا دستکاری بیش از حد ممکن است خشاب لق شده و موجب شود گوشی، سیم کارت شما را نخواند. مورد دیگری که ممکن است اتفاق بیوفتد خارج نشدن خشاب از گوشی می باشد که در همه این موارد باید به مرکزی معتبر مراجعه کنید تا مشکلتان برطرف شود.

تعویض خشاب سیم کارت

تعویض خشاب سیم کارت نیاز به مهارت بالایی ندارد و شما به راحتی با خرید خشاب سیم کارت و قرار دادن سیم کارت در آن می توانید خشاب را در محل خود قرار دهید. اما گاهی به دلیل گیر کردن خشاب در سیم کارت باید به مرکزی تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید تا با استفاده از ابزار مخصوص آن را از گوشیتان خارج نماید. مرکز تعمیرات 118 با سال ها تجربه در زمینه تعمیر گوشی همراه، تبلت ها و… می تواند به شما در این خصوص کمک کند.

همچنین می توانید به راحتی خشاب سیم کارت را از فروشگاه مرکز تعمیرات 118 خریداری نمایید. تمام قطعات موجود در فروشگاه به صورت اورجینال بوده و مهلت تست و تضمینی که برای آن ها در نظر گرفته ایم گویای این امر می باشد. البته به دلیل نوسانات ارزی قیمت خشاب سیم کارت در حال تغییر بوده و برای اطلاع از آخرین قیمت آن با ما تماس بگیرید.