نمایش 1–8 از 39 نتیجه

نمایش 9 24 36

سنسور مجاورت یا Proximity در صنایع مختلفی به کار می رود، اما بیش از همه در گوشی های موبایل به کار رفته است. این حسگر نزدیک شدن اشیا را تشخیص می دهد و فعال می شود. برای روشن شدن سنسور مجاورت نیازی به تماس فیزیکی نیست و تنها با نیزیک شدن اجسام فعال می شود. این قطعه در لبه ی بالایی گوشی و در کنار بلندگو گوشی قرار داده می شود تا در هنگام مکالمه، نمایشگر گوشی را خاموش کند. این حسگر یک میدان الکترومغناطیسی و یا الکترواستاتیکی یا پرتویی از تشعشعات الکترومغناطیسی  را از خود منتشر می کند و به دنبال سیگنال های دریافتی می ماند. شی که حس می شود به عنوان هدف حسگر شناخته می شود. هدف هایی که مختلف نیاز به حسگر مخصوص خود دارند. پس از برقراری تمماس وقتی که گوشی را به سمت گوش خود می برید نمایشگر خاموش می شود، در همین زمان سنسور مجاورت گوشی موجی الکترومغناطیسی ارسال می کند و منتظر دریافت می ماند. بازگشت موج دریافتی از جسم به سنسور برخورد می کند و نمایشگر خاموش می شود.

از جمله مزیت های سنسور مجاورت می توان به خاموش شدن نمایشگر به هنگام تماس اشاره کرد زیرا این کار از لمس ناخواسته ی تنظیمات گوشی جلوگیری می کند. همچنین در مصرف باتری گوشی نیز جلوگیری می شود. سنسور هایی که در گوشی ها قرار داده می شود، فعال هستنمد و می توان سالها از ان ها استفاده کرد. اما اگر حس می کنید سنسور مجاورت دچار مشکل شده است و مانند گذشته نیست می توانید در ابتدا گوشی خود را با تنظیمات کارخانه بازگردانید. اگر مشکل حل نشد دستگاه خود را برای بررسی و تعمیر به مرکزی معتبر بسپارید. این قطعه ممکن است بر اثر اتصالات داخلی، ضربه خوردن و یا … آسیب ببیند و قادر به انجام دستورات نباشد. در بعضی گوشی ها سنسور مجاورت به همراه قطعه های دیگر مثل جک هدفون، دوربین و اسپیکر گوشی درون گوشی قرار داده می شود. امکان تعویض سنسور مجاورت گوشی وجود دارد و پس از تعویض شما می توانید از دستگاه خود مانند قبل استفاده کنید.

تعمیر سنسور مجاورت موبایل

مهم ترین عواملی که مرکزی را به یک مجموعه ی موفق در زمینه ی تعمیرات موبایل تبدیل می کند، تخصص کافی، تعهد کاری، احترام به مشتری و… است. تعمیر سنسور مجاورت موبایل و دیگر دستگاه های دیجیتالی در این مجموعه به دست تکنسین مجرب و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز انجام می شود. لازم به ذکر است سنسور مجاورت موبایل قابل تعمیر و یا تعویض هستند و با تعمیر دستگاه می توانیم کیفیت سابق دستگاه شما را بازگردانیم.

خرید سنسور مجاورت موبایل

امکان خرید سنسور مجاورت موبایل به صورت حضوری، اینترنتی و یا تماس تلفنی وجود دارد. شما در هر شهری که هستید می توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی در هر ساعت از شبانه روز ثبت کنید. در صورتی که قیمت سنسور مجاورت موبایل روی سایت وارد نشده است با همکاران ما در مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

  • در صورتی که قطعه ی مورد نظر روی سایت موجود نیست، با همکاران ما تماس بگیرید تا در صورت موجودی در انبار ارسال شود.