نمایش 1–8 از 52 نتیجه

نمایش 9 24 36

برای آن که گوشی ها و تبلت ها بتوانند کارایی خوبی داشته باشند و در نتیجه خروجی مناسبی را ارائه دهند، مانند کامپیوترها به اجزای اصلی نیاز دارند که بتوانند در کنار یکدیگر کار کنند. گوشی های موبایل نیز چنین قابلیتی را دارند و تفاوت آن ها در مادربردهایشان است. مادربردی که در تبلت و گوشی به کار برده می شود را SOC که مخفف system on chip است، می نامند. در SOC تراشه ای که به آن برد گفته می شود وجود دارد و ارتباط بین اجزا را برقرار می کنند. معماری سخت افزاری اسمارت فون ها به صورت سیستم تک تراشه ای طراحی شده است. تمامی اجزای مورد نیاز برای راه اندازی اسمارت فون و یا تبلت روی یک تراشه ی ریز قرار گرفته است. تراشه ای که در هر گوشی به کار برده می شود مناسب سایز دستگاه است و شامل پردازنده اصلی، پردازنده ی گرافیکی، حافظه RAM و ROM، رابط کاربری خاص برای کنترل سخت‌افزارهایی همچون USB، شبکه بی سیم، شارژر و .. می باشد.

اجزای مختلف مادربرد هایی که در کامپیوتر ها به صورت جداگانه قرار گرفته اند، در حالی که در برد اسمارتفون ها، تمامی اجزا بر روی یک تراشه جای گرفته اند. این روش طراحی نیاز به منبع تغذیه قوی مانند اتصال به برق ندارد و باتری به راحتی می تواند انرژی مورد نیاز مادربرد گوشی را تامین کند. همچنین با استفاده از این روش نیاز به کابل کشی بین اجزا نیست و این موضوع موجب کارآمدتر شدن دستگاه می شود. با توجه به طراحی مادربرد گوشی می توان نتیجه گرفت که این قطعه ی سخت افزاری قابل استفاده در اسمارتفون ها، تبلت، مودم های شبکه و Surface مایکروسافت قابل استفاده هستند. تمامی اجزایی که بر روی این تراشه قرار می گیرند به کمک یکدیگر نقش مهمی در ارائه خروجی مناسب دارند. از معایب مادربرد موبایل می توان به عدم ارتقای اجزای آن اشاره کرد. در اسمارت فون ها امکان ارتقا سخت افزار وجود ندارد و در صورتی که آسیبی برای هر کدام از اجزا بیافتد باید کل قطعه تعویض شود.

دلایل مختلفی مانند نفوذ آب به داخل دستگاه، ضربه خوردگی و اتصالات داخلی موجب آسیب دیدگی مادربرد گوشی می شوند. به یاد داشته باشید گوشی آب خورده ی خود را در مدت زمان کوتاهی به مرکزی معتبر بسپارید. در صورتی که میزان آسیب دیدگی و آب خوردگی کم باشد امکان تعمیر مادربرد گوشی وجود دارد. با توجه به کیفیت کالا و هزینه ی تعویض مادربرد گوشی، از دستگاه خود مراقبت کنید تا آسیبی نبیند. اما در صورت هرگونه مشکل می توانید تعمیر مادربرد موبایل خود را به تعمیرکاران این واحد تعمیراتی بسپارید.

تعمیر مادربرد گوشی

مهم ترین عواملی که مرکزی را به یک مجموعه ی موفق در زمینه ی تعمیرات موبایل تبدیل می کند، تخصص کافی، تعهد کاری، احترام به مشتری و… است. تعمیر مادربرد گوشی و دیگر دستگاه های دیجیتالی در این مجموعه به دست تکنسین مجرب و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز انجام می شود. لازم به ذکر است  مادربرد گوشی ها قابل تعمیر و یا تعویض هستند و با تعمیر دستگاه می توانیم کیفیت سابق دستگاه شما را بازگردانیم.

خرید مادربرد گوشی

امکان خرید مادربرد گوشی به صورت حضوری، اینترنتی و یا تماس تلفنی وجود دارد. شما در هر شهری که هستید می توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی در هر ساعت از شبانه روز ثبت کنید. در صورتی که قیمت مادربرد گوشی روی سایت وارد نشده است با همکاران ما در مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

  • در صورتی که قطعه ی مورد نظر روی سایت موجود نیست، با همکاران ما تماس بگیرید تا در صورت موجودی در انبار ارسال شود.