021 - 62935 خ انقلاب، بین میدان فردوسی و نجات اللهی، نبش نوین چرم پلاک 816 ط 3 واحد 12و13
دسته بندی محصولات

ویدئوی تعویض گلس آیفون X در مرکز تعمیرات 118 را می توانید  مشاهده فرمایید. تعمیرات 118 انواع گلس را با آخرین متد و با کمترین ریسک تعویض می کند.

در این ویدیو نحوه ی تعویض گلس S8 و جداسازی گلس از ال سی دی توسط دستگاه فریز در مرکز تعمیرات 118 را نمایش داده ایم.

با خیال راحت تعویض گلس گوشی خود را به ما بسپارید و مطمئن باشید نهایت سعیمان را در تعویض گلس گوشی شما به نحو احسن را انجام میدهیم. تکنسین های ما بارها و بار ها گلس گوشی های مختلف را تعویض کرده اند و در این امر پیشرو هستیم.

 

 تعمیر ال سی دی شکسته موبایل و گلس موبایل

تعویض گلس ال سی دی را می‌توان در گوشی‌ها با دستگاه OCA لمینت انجام داد. این دستگاه تکه‌های شکسته ال سی دی را به یکدیگر متصل می‌کند و آنها را به یکدیگر می‌چسباند. اما ال سی دی زمانی تعمیر می‌شود که اولا گلس که همان شیشه بیرونی گوشی می‌باشد شکسته باشد دوما شما همچنان تصویر داشته باشید و تاچ بدون لگ کار کند.

تعویض گلس ال سی دی از تجهیزات مدرن و چسب OCA انجام می‌شود که در این نوع تعمیر، ال سی دی به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

از جمله مزایای این روش می‌توان به دقت بالا در صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال سی دی و ایمنی بالای آن اشاره نمود.

 

تعمیرات ال سی دی و گلس گوشی با تجهیزات مدرن در مرکز تعمیرات 118
تعمیر و تعویض گلس و ال سی دی گوشی های سامسونگ و آیفون

تعمیر ال سی دی موبایل و گلس موبایل آیفون و سامسونگ

صفحه نمایش گوشی و تبلت شما در واقع مهمترین وظیفه را در عملکرد دستگاه شما دارد به طوری که بدون صفحه نمایش عملا دستگاه شما از کار می‌افتد. بر همین اساس تعمیر سریع و به موقع آن امری حیاتی و ضروری است. امروزه مدل‌ها و برندهای متفاوتی از گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته که این باعث تنوع در نوع تعمیرات می‌گردد و باعث تخصصی و فنی تر شدن مباحث مرتبط با آن گردیده است. تعمیرات تخصصی ال سی دی و گلس موبایل آیفون و سامسونگ بخشی از خدمات تعمیرات 118 می‌باشد که با ابزارها و فناوری‌های جدید صورت می‌گیرد.

متخصصان و تکنسین‌های Repair 118 می‌توانند گلس گوشی‌های آیفون و سامسونگ شما رو تعمیر کنند. اما برای تعمیر چند نکته حائز اهمیت است. نکته اول اینکه گلس روی ال سی دی که همان شیشه بیرونی گوشی شما محسوب می‌شود شکسته باشد. نکته دوم اینکه شما همچنان تصویر داشته باشید و تاچ شما بدون لگ کار کند.

دکمه تماس با ما

تعویض گلس ال سی دی با تجهیزات مدرن و چسب OCA انجام می‌شود. از جمله مزایای این روش می‌توان به دقت بالا در صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال سی دی آن اشاره نمود. همچنین در بخش آموزش تعمیرات موبایل، تعویض اصولی گلس آموزش داده می شود.

تعمیرات گلس و ال سی دی گوشی در مرکز تعمیرات 118

چطور امکان دارد که تکه‌های شکسته ال سی دی گوشی شما به یکدیگر بچسبند و دوباره همانند روز اول شروع به فعالیت کند. دستگاه OCA لمینت می‌تواند این کار را انجام دهد اما چگونه؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم تا ببینیم چگونه دستگاه OCA تکه‌های شکسته ال سی دی را به یکدیگر متصل می‌کند.

در گوشی‌های سامسونگ و آیفون می‌توان گلس را تعویص نمود اما این کار چند شرط دارد:

یک: باید گلس روی ال سی دی که در واقع همان شیشه بیرونی است شکسته باشد.

دو: گوشی شما همچنان تصویر داشته باشد و تاچ آن بدون هیچ لگی کار کند.

✔️ مزیت این روش در این است که هزینه تعمیر یک ال سی دی به مراتب از تعویض آن کمتر است و در زمان تعمیر، ال سی دی اورجینال گوشی خود شما تعمیر می‌گردد و دوباره شاهد همان کیفیت قبلی ال سی دی خود هستید.

✔️ تعویض گلس ال سی دی با فناوری های نوین و مجهزترین دستگاه و چسب OCA انجام می‌شود و زمانی که گوشی شما تعمیر شد کیفیت ال سی دی آن به حالت اولیه باز می‌گردد.

تعویض گلس ال سی دی سامسونگ، تعویض گلس ال سی دی آیفون، تعمیر گل ال سی دی

تعمیر ال سی دی موبایل و گلس شگسته گوشی با فناوری های نوین

لمینت بدون ایجاد حباب هوا

یک: ابتدا دستگاه را به برق وصل نموده و دکمه Start را فشار می‌دهیم.

دو: دکمه توقف اضطراری را در جهت ساعتگرد (جهت حرکت عقربه های ساعت) می‌چرخانیم تا دکمه به بالا بپرد.

سه: از پنل سیستم استارت، دکمه تنظیمات را انتخاب نموده و سپس تنظیمات لمینت را انتخاب می‌کنیم. دمای لمینت را روی 40 درجه سانتی گراد، زمان وکیوم را روی پانزده ثانیه و زمان لمینت را روی 180 ثانیه یا سه دقیقه قرار می‌دهیم. اکنون دکمه تایید را فشار می‌دهیم و در ادامه بر روی دکمه بازگشت می‌زنیم و از صفحه نخست گزینه لمینت را انتخاب می‌کنیم.

چهار: فشار مربوط به لمینت را روی سی و پنج صدم مگا پاسکال قرار می‌دهیم.

پنج: ال سی دی در را تمیز نموده و فیلم OCA را با چسب آن می‌کشیم و با سرعت و دقت، کاملا روی ال سی دی می‌گذاریم و روی وسط ال سی دی با ضربه انگشت سبابه آن را روی ال سی دی پخش می‌کنیم.

شش: ال سی دی را روی سینی قرار داده و در تانک لمینت قرار می‌دهیم. اکنون دکمه استارت را فشار داده و با یک دست فشار می‌آوریم تا زمانی که مکش شروع شود.

هفت: زمانی که پمپ خلا به مقدار پیش فرض خود برسد، سینی لمینت به پایین رانده می‌شود و وقتی که زمان تنظیم شده به انتها رسید درب وکیوم به طور اتوماتیک باز می‌شود.

تعویض گلس ال سی دی سامسونگ، تعویض گلس ال سی دی آیفون، تعمیر گل ال سی دی

لمینت سریع

یک: زمان لمینت را روی 20 ثانیه و فشار را روی چهار دهم مگا پاسکال قرار می‌دهیم.

دو: سایر تنظیمات همانند قسمت قبل (لمینت بدون حباب) انجام می‌شود.

حذف حباب های هوا

یک: دکمه اگزوز را فشار داده و پس از پایان کار، درب مخزن حذف کننده حباب را باز می‌کنیم.

دو: نمایشگر را به مخزن حذف کننده‌ حباب تغییر دهید.

سه: بر روی دکمه بازگشت زده و وارد تنظیمات حذف حباب شوید و زمان حذف حباب را روی 10 تا 20 دقیقه و دمای آن را روی 40 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

چهار: بر روی بازگشت زده و سپس در صفحه اصلی حذف حباب را استارت می‌کنیم. وقتی که زمان تنظیم شده به پایان رسید درب مخزن حذف حباب را باز نموده و صفحه نمایش را خارج می‌کنیم.

تعویض گلس ال سی دی سامسونگ، تعویض گلس ال سی دی آیفون، تعمیر گل ال سی دی

تعمیر گلس شکسته با این دستگاه چه فوایدی دارد؟

✔️ منطبق بودن لمینت اتصال شل میان صفحه لمینت و سیلندر، باعث صافی و مسطحی ال سی دی شده و از اینکه نیمی از ال سی دی لمینت شود جلوگیری می‌نماید.

✔️ استفاده از این دستگاه باعث افزایش ایمنی و بالا رفتن دقت می‌گردد.

✔️ به کمک این دستگاه می‌توان بیش از 20 ال سی دی آیفون را برای بیرون آوردن حبابهای هوا به صورت یکجا در داخل دستگاه جای دهد.

تعمیرات تاچ و ال سی دی شکسته موبایل

صفحه نمایش TFT

صفحه نمایش Thin-Film-Transistor Liquid-Crystal Display) TFT LCD) نوعی از صفحه نمایش است که از فناوری غشای لایه نازک ترانزیستورها استفاده می‌کند که باعث افزایش وضوح تصویر و کنتراست بالای آن می‌شود. از این نوع صفحه نمایش معمولا در دستگاه‌های تلویزیون، مانیتورهای کامپیوتر، گوشی‌های موبایل، دسته کنسول ‌های بازی و پروژکتورها استفاده می‌شود.

عملکرد آن بدین صورت است که هر پیکسل از صفحه نمایش برای افزایش کنتراست و وضوح تصویر توسط یک ترانزیستور کنترل می‌شود که این امر باعث افزایش وضوح تصویر در سطح قابل قبولی می‌شود که نسبت به سایر فناوری‌های ساخت صفحه نمایش هزینه کمتری دربر دارد. زاویه دید در این گونه صفحه نمایش‌ها کم می‌باشد که علت آن عبور نور از یک کانال باریک است که بهترین تصویر نیز در امتداد این کانال می‌باشد. این نوع صفحه نمایش دو نوع پر کاربرد دارد.

صفحه نمایش (Twisted Nematic TN)

این نوع نمایشگر از قیمت ارزانی برخوردار است ویژگی آن در افزایش سرعت پاسخگویی پیکسل‌ها می‌باشد همچنین توانسته نسبت به نمایشگرهای قدیمی سایه‌های اضافی را حذف کند. ولی اگر بخواهیم بزرگترین عیب این نوع از صفحه نمایش را بیان کنیم می توانیم به زاویه دید محدود آن اشاره نمود به طوری که در حالت ایستاده یا زاویه دید عمودی ، دیگر قابل دید نمی‌باشد.

در این نوع صفحه نمایش برای هر کانال رنگی قرمز، سبز و آبی 6 بیت در نظر گرفته شده است که در مجموع برای هر پیکسل 18 بیت می‌شود. با این 18 بیت صفحه نمایش قادر به نمایش 16.7 میلیون رنگ نمی‌باشد و برای رسیدن به این تعداد رنگ حتما باید از 24 بیت برای هر پیکسل استفاده نمود.

صفحه نمایش (In-Place Switching IPS)

اولین بار این مدل از نمایشگر توسط کمپانی هیتاچی عرض گردید. هدف از عرضه آن نیز بهبود زاویه دید صفحه نمایش Twisted Nematic و افزایش عمق رنگ می‌باشد. بر خلاف نمایشگرهای TN این نوع نمایشگرها برای هر کانال رنگی از 8 بیت استفاده می‌کنند که در مجموع برای هر پیکسل به 24 بیت می‌رسد. با این تعداد بیت صفحه نمایش قادر به نمایش 16.7 میلیون رنگ می‌شود.

تعویض گلس موبایل و ال سی دی شکسته گوشی

صفحه نمایش لمسی مقاومتی

صفحه نمایش لمسی مقاومتی (Resistive Touchscreen Display) دارای لایه های مختلفی می‌باشد که در میان این لایه‌ها، دو لایه میانی آن، کار اصلی را انجام می‌دهد که دارای سطوح متفاوتی از مقاومت الکتریکی می‌باشند. عملکرد صفحه نمایش بدین صورت است که وقتی بر روی این لایه‌ها فشار وارد می‌شود، این دو سطح به یکدیگر نزدیک شده و تماس برقرار می‌کنند و با این عمل می‌توانند محل فشار و تماس را تشخیص بدهند.

در یکی از این لایه‌های مقدار مشخصی از ولتاژ الکتریکی در جهت امتداد محور ایکس ها (طول صفحه نمایش) در حال حرکت است که باعث ایجاد مقاومت الکتریکی می‌شود با این تفاسیر هرچه از این لایه به لایه دیگر نزدیگتر می‌شویم مقدار ولتاژ الکتریکی کمتر می‌شود. وقتی قسمتی از نمایشگر را فشار می‌دهیم باعث نزدیک شدن این دو لایه به یکدیگر می‌شویم با این عمل اختلاف ولتاژی ایجاد می‌شود که به دو لبه دیگر این لایه در جهت محور yها یا عرض صفحه نمایش ارسال می‌شود. با این اتفاق محل دقیق فشار در صفحه با توجه به مختصات x و y تعیین می‌گردد اگرچه این نوع از صفحه نمایش‌ها از تعداد زیادی لایه تشکیل شده است ولی هزینه ساخت آن پایین می‌باشد.

 گوشی‌هایی نظیر Nokia N97, Nokia 5800 XpressMusic از این نوع صفحه نمایش استفاده می‌کنند.

تعمیر ال سی دی موبایل و گلس موبایل در مرکز تعمیرات 118

مزایا و معایب

با این نوع صفحه نمایش می‌توان هم با انگشت و هم با قلم کار نمود. در واقع مزیت اینگونه صفحه نمایش‌ها این است که می‌تواند در کنار دقت بالا، با هر اشاره گری که بتواند روی صفحه فشار بیاورد ( چه رسانا و چه نارسانا، چه دارای خاصیت خازنی و چه فاقد خاصیت خازنی) کار کند. هزینه ساخت چنین صفحه نمایش‌هایی معمولا کمتر از نوع خازنی است و وضوح تصویر آن نیز نسبت به نوع خازنی در سطح پایینتری است.

صفحه نمایش لمسی خازنی

این نوع صفحه نمایش از صفحه عایقی با پوشش شفافی همانند اکسید ایندیم پوشانده شده است. عملکرد اینگونه صفحه نمایش‌ها بدین صورت است که با اثر جفت شدگی یا کوپلینگ خازنی (Capactive Coupling Effects) موقعیت و مکان و نزدیک شدن را تشخیص می‌دهد علت نیز استفاده از حسگرهای خازنی است که می‌تواند هر شی ای را که خاصیت رسانایی یا خواص دی الکتریک داشته باشد را حس کند. از این سنسورها در محصولاتی نظیر Trackpad لپ تاپ‌ها، پخش کننده های موسیقی و موبایل استفاده می‌شود. همچنین گوشی‌های Galaxy Mini, Galaxy S II از این نوع صفحه نمایش استفاده نموده‌اند.

مزایا و معایب

این مدل از صفحه نمایش‌ها قابلیت تشخیص چند لمس همزمان را دارند. این ویژگی و قابلیت به تولید کنندگان امکانات و توانایی‌های جدیدی داده است که می‌توانند با آنها دستورات جدید تعریف کنند مثلا اگر شما دو انگشت خود را رو صفحه نمایش قرار بدهید و از یکدیگر دور کنید باعث بزرگ نمایی می‌شود یا می‌توانید صفحه را بچرخانید، اینها نمونه‌ای از دستورات و امکاناتی است که این نوع از صفحه نمایش‌ها در اختیار سازندگان قرار داده است. از عیب‌های این نوع صفحه نمایش می‌توان به واکنش نشان دادن فقط به اجسام رسانا اشاره نمود البته هزینه بالای ساخت اینگونه صفحه نمایش نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

تعمیر ال سی دی شکسته و تعویض گلس گوشی در مزکز تعمیرات 118

 

 

تعویض گلس گوشی و تعمیر ال سی دی شکسته موبایل در مرکز تعمیرات 118

صفحه نمایش OLED

صفحه نمایش OLED Organic Light Emitting Diod در واقع همان صفحه نمایش‌های LED است که فناوری ساخت آنها تغییر پیدا کرده است. این فناوری اولین بار در سال 2004 میلادی توسط کمپانی سونی در معرض دید همگان قرار گرفت. این صفحه نمایش دارای جسم پلیمری است که می‌تواند ترکیبات آلی را در خود به خوبی جمع کند. این ترکیبات در ردیفها و سطرهایی بر روی یک صفحه حامل، طی یک فرایند ساده انتشار قرار می‌گیرند. این مجموعه در خود پیکسل هایی دارد که می‌تواند نورهای مختلف با رنگ های مختلف را انتشار دهد.

در نمایشگرهای LED نور پشتی یا به عبارتی Backlight در کیفیت تصاویر کنتراست آن تاثیر منفی می‌گذارد که این ایراد در نمایشگرهای OLED به طور کامل رفع گردیده است.

مزایا و معایب

ویژگی این نوع صفحه نمایش، سبکی و کم حجم بودن آن است که علت آن حذف لایه‌هایی اضافی هستند که وظیفه نوردهی را برعهده داشتند که این کار با تکنولوژی لایه‌های نازک و انعطاف پذیر انجام می‌شود. همچنین دارای مصرف انرژی کم و طول عمر بالا می‌باشند. به کیفیت بالای تصاویر و کنتراست در اینگونه صفحه نمایش‌ها نیز باید اشاره نمود.

صفحه نمایش AMOLED

صفحه نمایش Active-Matrix Organic Light Emitting Diode AMOLED یک فناوری و تکنولوژی شناخته شده در صنعت صفحه نمایش و نمایشگرها می‌باشد و همان طور که از نامش پیداست وظیفه آن، آدرس‌دهی به پیکسل‌ها با استفاده از ماتریس‌های فعال می‌باشد. معنای عبارت AMOLED شبکه فعالی از دیودهای ارگانیک تابنده‌ی نور می‌باشد. روش کار در این تکنولوژی مشابه OLED می باشد. در این نوع صفحه نمایش مجموعه‌ای از لایه‌های کاتدی، آندی و ارگانیک روی لایه مدارات نمایشگر قرار می‌گیرد. در این فناوری می‌توان هر پیکسل را به طور جداگانه فعال نمود. مدار مربوطه، ولتاژی به آند و کاتد مربوط به پیکسل می‌فرستد و ماده‌ی ارگانیک میان دو الکترود را تحریک نموده و باعث ساتع شدن نور از آن می‌شود.

مزایا و معایب

در این صفحه نمایش سرعت پاسخگویی تصاویر در سطح بالایی می‌باشد و کاربرد آن در ویدئوهای پر تحرک و سریع و روان است. مصرف پایین انرژی در این صفحه نمایش نیز نکته‌ای مثبتی محسوب می‌گردد. اما مهمترین عیب این گونه صفحه نمایش را می‌توان دید پایین آن در زیر نور آفتاب دانست که علت آن بازتاب بیش از حدی است که این صفحه نمایش از خود نشان می‌دهد که بر کیفیت تصاویر تاثیر منفی گذاشته است.

این صفحه نمایش انواع متفاوتی دارد که شامل Super, HD, Plus می‌شود. نمایشگرهای Super AMOLED در محصولاتی نظیر گلکسی اس، گوگل نکسوس اس، سامسونگ فوکوس و سامسونگ آمنیا دابلیو استفاده شده است.

تعویض گل گوشی سامسونگ و تعمیر ال سی دی شکسته موبایل

تعمیر ال سی دی شکسته موبایل و تعویض گلس گوشی سامسونگ

صفحه نمایش Super AMOLED

این نوع صفحه نمایش در واقع از همان فناوری AMOLED استفاده می‌کند. همان طور که در بالا اشاره شد این گونه صفحه نمایش‌ها در زیر نور آفتاب از دید پایینی برخوردار هستند ولی در نوع Super AMOLED با ترکیب لایه‌ها با یکدیگر و حذف لایه‌هایی که نور آفتاب را منعکس می‌کردند این مشکل برطرف گردیده است.

تفاوت LED Backlight و Super AMOLED

نمایشگرهای Super AMOLED بیشتر در وسایل گران قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مصرف پایین انرژی و شفافیت بسیار بالا و خوب آن نسبت به سایر نمایشگرها حتی LCD Backlight را می‌توان جز یکی از مهمترین ویژگی‌های این مدل از صفحه نمایش‌های پیشرفته بیان نمود.

مرکز تعمیرات 118

تعمیرات گلس و ال سی دی خود را به بسپارید

دکمه تماس با ما