66760314 - 66760916 خ انقلاب، بین میدان فردوسی و نجات اللهی، نبش نوین چرم پلاک 816 ط 3 واحد 12و13
دسته بندی محصولات
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

[ad_1]

به‌ نظر می‌رسد ال‌جی از فروش گوشی‌ هوشمند به‌نوعی نا‌امید شده است و قصد دارد با سرمایه‌گذاری در فناوری‌های متنوع دیگر، در استراتژی‌های خود بازنگری اساسی کند.

یک شرکت سرمایه‌گذار کره‌ای اعلام کرده که شرکت ال‌جی (LG) در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری روی فناوری‌های جدید در سال ۲۰۱۸ است. در همین گزارش اشاره شده که مبلغ بالایی از این بودجه به توسعه‌ی پنل‌ پی‌اولد (POLED)، ابزارهای مبتنی بر دوربین و فناوری‌های بایو اختصاص داده خواهد شد. ال‌جی اعتقاد دارد سرمایه‌گذاری روی بخش‌های گفته‌شده می‌تواند به‌عنوان موتور محرکی برای این شرکت عمل کند

این حرکت به‌عنوان آخرین قدم این شرکت به‌منظور تقویت و توسعه‌ی بازار الکترونیکی در کشور خود محسوب می‌شود. ال‌جی همچنین قصد دارد ساخت پارک علمی خود را که در واقع یک مرکز فناوری با مساحت ۱۷۰ هزار متر‌مربع واقع در جنوب غربی سئول است، با سرعت بیشتری ادامه دهد. فاز اولیه‌ی توسعه‌ی این پارک علمی در ماه اکتبر با همکاری ۸۰۰۰ نفر از کارکنان تحقیق و توسعه‌ی شرکت ال‌جی راه‌اندازی شد؛ اما ساخت‌و‌ساز آن تا سال ۲۰۲۰ به‌طور کامل انجام نخواهد شد. انتظار می‌رود که بخش‌های یوپلاس، لوازم‌خانگی و مراقبت از سلامت شرکت ال‌جی که هم‌اکنون ۱۲ هزار نیروی کار در اختیار دارند، در ماه مارس به این مرکز علمی انتقال یابند. طبق گزارش‌های اخیر، ال‌جی امیدوار است که با انتقال تعداد زیادی از بخش‌های تحقیق و توسعه‌ی خود به یک مکان واحد، فرآیندهای علمی شرکت را تسهیل و نو‌آوری را در تمامی بخش‌های این شرکت تسریع کند.

در‌حال‌حاضر شرکت ال‌جی در بسیاری از بازار‌ها عملکرد خوبی از خود نشان داده است؛ اما در حوزه‌ی گوشی‌ هوشمند در حال نزول است. بر اساس گزارش‌ مالی  سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۷ ال‌جی، بخش موبایل این شرکت در سه‌ماهه‌ی منتهی به ۳۱ دسامبر حدود ۲۰۰ میلیون دلار ضرر در پی داشته است که مجموع ضررهای این شرکت در سه سال اخیر در بخش موبایل را به رقم قابل توجه یک میلیارد دلار می‌رساند. عملکرد ناخوشایند در بخش گوشی‌ هوشمند، این غول فناوری مستقر در کره‌ی جنوبی را مجبور به بازنگری در استراتژی تلفن همراه کرده است؛ از این رو این شرکت زمان‌بندی ۱۲ ماهه عرضه‌ی گوشی‌های پرچم‌دار خود را کاهش داده و محصولات پرچم‌دار را در مدت زمان کوتاه‌تری عرضه می‌کند. البته این رویکرد جدید مانع از توسعه‌ی هرچند جزئی در سخت‌افزار گوشی‌های این شرکت نشده است. انتظار می‌رود محصول جدید این شرکت با نام LG V30 Plus اواخر همین ماه در کنگره‌ی جهانی موبایل (MWC) رونمایی شود. این گوشی جدید که به‌نوعی جانشین LG G6 محسوب می‌شود، احتمالا تا اواسط سال ۲۰۱۸ عرضه نخواهد شد. ال‌جی در نظر دارد با عرضه‌ی این محصول جدید، ذهنیت کاربران به گوشی‌های این شرکت را تغییر دهد.

  استفاده از موبایل به عنوان پاوربانک و نخستین صفحه نمایش موبایل با فناوری تلویزیون

[ad_2]